Kamu kuruluşlarının bilgi güvenliği söz konusu olduğunda, risk derecesi genel olarak özel kurumlara oranla daha yüksektir. Çünkü kamuya ait sistemlere yönelen bir siber saldırı; kamu düzenini ve dolayısıyla tüm ülkede hayatı olumsuz etkileme potansiyeli taşır. Kamu bilişim sistemleri ile kamu veri tabanlarını hedefleyen ve fark edilmeyen bir bilgi hırsızlığı da bu kategoride değerlendirilmelidir. Bu nedenle kamuya yönelik gizli ve açık tüm siber tehditler, kamu düzeni yanında, ülkenin genel güvenlik çerçevesini de zafiyete uğratacak kadar tehlikeli olabilir.

%100 Yerli Sermayeli Siber Güvenlik Çözüm Ortağı

%100 yerli sermayeli bir siber güvenlik şirketi olan VISMATECH, bu bilinçle ve sorumlulukla hareket ederek; kamu için özelleştirilmiş çözümler geliştirir. Hizmetinin ana çerçevesini ve hizmet ayrıntılarını uzun yıllar boyunca süren kamu bilişim sistemleri çalışmalarıyla oluşturan VISMATECH, kamu bilişim sistemleri için en efektif ve fonksiyonel siber güvenlik hizmetini projelendirip hayata geçirebilmektedir.

Kamu Çözümlerinin İçeriği

VISMATECH’in kamu için geliştirdiği çözüm grubu; kamu yöneticilerimize verilen özel danışmanlık servislerinden, belediyelerin ve devlet kuruluşlarının ihtiyaç duyacağı hemen tüm siber güvenlik hizmetlerine varan geniş bir yelpazeyi içerir. Çözümler %100 yerli ve milli bir bilişim şirketi olan VISMATECH’in, dünya standartlarını minimum kalite çıtası kabul ettiği etkin ve bilimsel hizmet anlayışı içinde hayata geçirilir.

Kamu kuruluşlarımızın en doğru ve etkili siber güvenlik hizmetini almaları, ülkemiz bilgi güvenliği ve kamu düzeni açısından kritik bir öneme sahiptir. Tamamı Türk sermayeli bir şirket olmasının yanı sıra, VISMATECH’in Uluslararası saygın sertifika ve akreditasyonlarla onaylanmış hizmet kalitesi ve uzun dönemli deneyimi de onu kamu kurumlarımızın siber güvenliği için doğru tercih kılmaktadır.

VISMATECH’in Kamu Siber Güvenliği Hizmetlerinde Ana Esaslar 

  • Kamu kuruluşlarının ihtiyacı olan üst düzey gizliliğin sağlanması,
  • Kamu kurumuna uygun nitelikte ve sıklıkta güvenlik testlerinin planlanıp gerçekleştirilmesi,
  • E devlet gibi altyapılar ve kritik iletişim kanallarının detaylıca incelenmesi,
  • Kamu yöneticilerinin ihtiyaç duyduğu detaylı teknik yaklaşımın ve farkındalığının sağlanması,
  • Aynı zamanda resmi Ar-Ge merkezi olan VISMATECH’in geliştirdiği yenilikçi ve %100 milli yazılımlarla; kamu kuruluşlarımızın siber güvenliğine gerçek anlamda “güvenli” bir katkı sunmak,
  • Tüm bilgi teknolojileri süreçlerinde 7/24 beraber hareket etmek, her zaman ulaşır olmak, ihtiyaç duyulan hizmeti ve desteği en kısa sürede karşılamak.

 

Çalışmalar süresince ilgili kamu teknik personeline verilen detaylı bilgiler, kuruma özgün olarak sunduğumuz çözümler, yüksek sorumluluk altındaki teknik ekipleriniz için en ideal çalışma ortamının sağlanabilmesi adına son derece önemlidir.

Türkiye’nin bütünlüğünü ve makroekonomik düzlemde başarısını ilgilendiren siber suçlarla mücadelenin ana omurgasında, kamu bilişim sistemlerinin ve altyapılarının güvenliği bulunur. Kamu sistemlerinin yaşayacağı en ufak bir vakanın bile ülkeye vereceği zararın boyutu tahammüllerin ve tahayyüllerin ötesinde olabilir. VISMATECH uzman teknik kadrosu ve herhangi bir acil durumda kolayca erişim sağlanabilen çoklu iletişim kanalları sayesinde sorunlara en kısa sürede, en etkili müdahaleyi gerçekleştirir.

VISMATECH kamu kuruluşlarımız için yaptığı her çalışmayı, Türkiye’ye yapılan bir katkı olarak görür. %100 yerli sermayeye sahip bir siber güvenlik şirketi olarak, tüm çalışmalarında ülkesine karşı duyduğu sorumlulukla ve duyarlılıkla hareket eder.

Kamu Çözümleri