DoS/DDoS saldırıları , bilişim sistemlerinin hizmet veremez duruma gelmelerine neden olurlar. Saldırganlar tarafından bireyleri ve kurumları itibar kaybını uğratmak için düzenlenen ve sıkça tercih edilen bir saldırı türüdür. VISMATECH’in uygulayacağı testlerle DoS/DDoS saldırılarına karşı sistemsel, yazılımsal ve mimari dayanıklılığınız ölçülür.

DoS-DDoS saldırılarına karşı sistemlerin dayanıklılığını ölçen testler “Servis Durdurma Testleri “diye adlandırılır. Testler sırasında hedef ağa yönelik bütün yöntemler denenerek, sistemin sürekliliğinin sekteye uğratılıp uğratılamayacağı tüm yönleriyle araştırılır.

VISMATECH Servis durdurma testlerini Türkiye, Çin, Amerika, Hollanda ve Kanada gibi dünyanın çeşitli lokasyonlarında konumlandırılmış olan sunucular üzerinden gerçekleştirir. Testler öncesinde, sonrasında ve testler sırasında sunucular kesintisiz olarak gözlemlenerek; olası DoS zafiyetleri karşısında, üretim ortamında ve aktif kullanımda olmayan test sistemlerinde bile zarar görme ihtimali mümkün olan en alt seviyeye indirilmektedir.

VISMATECH tarafından kullanılan zengin metodolojilerle; bandwidth doldurmayı amaçlamak yerine; geniş bir perspektiften, yazılım veya ağ mimarisi üzerinde de karşılaşılabilecek tüm olası saldırı vektörleri penetre edilir. Süreçte yapabilecek tüm saldırılar simüle edilir. Test süreçleri boyunca sistemdeki pek çok bileşene yapılacak DoS ve DDoS saldırıları ayrıntılı olarak test edilir.