Kurumların altyapı geliştirme ve düzenleme çalışmalarının en kritik konusu olan implementasyon ve konfigürasyon süreçlerinin doğru, sağlıklı bir biçimde yürütülmesidir. Yanlış impleme edilmiş bir ürün yeterli performansı veremeyeceği gibi tüm yapınız için tehdit haline dönüşebilir. Konfigürasyonda yapılmış bir hata da büyük problemleri beraberinde getirecektir. Yapınızın analizi, ihtiyaçların doğru belirlenmesi, konumlandırmanın ve yapıya bağlı tüm gerekli konfigürasyonların gözlemlenmesi ile başlayan bu çalışma, altyapının tüm ihtiyaçlarını karşılayacak formatta çalışır hale gelmesi ve gözlem sürecinin tamamlanmasıyla son bulmaktadır.

  • Sistemleri güncellemek için kurumsal politikalar geliştirin: Yamaların ve güncellemelerin uygulanmasına yönelik önceliği ve zaman ölçütünü belirleyen politikalar oluşturun. Yazılım ve donanım envanterleri oluşturun ve yönetin: işletme tarafından kullanılan her cihazın ve uygulamanın envanterini yönetmek için otomatik araçlar kullanın.
  • İşletim sistemlerini ve yazılımları koruma altına alın: Sunucular, güvenlik duvarları ve routerlar için temel güvenlik yapısı oluşturun.
  • Düzenli olarak zafiyet taraması yapın: Düzenli olarak sistemlerinizi olası zafiyetlere karşı tarayın ve tespit edilen zafiyetleri ortadan kaldırın.

VISMATECH’den; sistemlerinizin, ürünlerinizin ve altyapılarınızın inplementasyon ve konfigürasyon süreçlerinin planmasından tüm aşamaların yönetilmesine kadar ayrıntılı destek alabilirsiniz.

Güvenli İmplementasyon ve Konfigürasyon